Zdjęcia produktu


Olejek eteryczny eukaliptusowy - 10 ml (PPHU "KEJ" S.C. WIELICZKA)

(10 ml / eukaliptus)
Olejki eteryczne PPHU "KEJ" S.C. WIELICZKA
Dostepność na dzień 22.12.2024: w magazynie

Promocyjna oferta cenowa:

11,99 zł
Sklep Aram Natura
Przejdź do sklepu Najlepsza oferta w bazie!
Przejdź do sklepu 11,99 zł - najtaniej w bazie!

Prezentowana oferta sklepu Aram Natura jest najbardziej atrakcyjna cenowo spośród setek sklepów internetowych w naszej bazie. Przeglądaj pełny ranking cen i ofert Porównanie cen następuje w czasie rzeczywistym.

Recenzje i opinie

Opis produktu Olejek eteryczny eukaliptusowy - 10 ml

Olejek eukaliptusowy jest substancją bezbarwną, o szczególnie charakterystycznym smaku i zapachu. Jego wykorzystywanie przynosi liczne korzyści zdrowotne, które są dość poprawnie znane i szeroko rozpowszechnione. Do podstawowych właściwości można zaliczyć funkcje przeciwzapalne, rozkurczowe, obkurczające, odświeżające, antyseptyczne, antybakteryjne, stymulujące oraz inne parametry lecznicze.

Choć olejek eukaliptusowy posiada większość typowych cech olejku eterycznego, to nie był on w przeszłości zbyt użytkowany w aromaterapii. Niedużo wiadomo było na jego temat praktycznie do ostatnich dziesiątek lat, gdyż jego pochodzenie jest odległe i praktycznie nigdy nie pozostał objęty zainteresowaniem głównego nurtu świata starożytnego.

Dopiero w ostatnich latach liczne korzyści zdrowotne olejku eukaliptusowego przyciągnęły uwagę istotnie szerszej części świata, rozpoczynając mnóstwo badań w zakresie używania aromaterapii, a także w medycyny tradycyjnej z jego wykorzystaniem.
Olejek eukaliptusowy otrzymywany jest ze świeżych liści permanentnie zielonego i wysokiego drzewa eukaliptusa. Roślina ta została naukowo klasyfikowana jako Eucalyptus globulus i z zasady określana jako eukaliptus gałkowy, zwany również eukaliptusem właściwym albo rozdrębem gałkowym. Jako gatunek drzewa zalicza się go do rodziny mirtowatych.

Eukaliptus pochodzi z Australii i w ciągu ostatnich kilku wieków pozostał rozprzestrzeniony w innych częściach świata, nad wyraz w Indiach, Europie i Afryce Południowej. Choć aktualnie mnóstwo krajów w niewielkich ilościach produkuje olejek eukaliptusowy, głównym jego producentem na świecie nadal pozostaje Australia.

Ze względu na swoje sprawdzone właściwości lecznicze olejek eukaliptusowy i jego pochodne są bez recepty wykorzystywane w wielu różnych produktach, na nad wyraz mnóstwo różnorodnych dolegliwości, takich jak przetarcia, wysypka i do inhalacji, kremów i balsamów do skóry, czy płynów do ust.

Najpowszechniejsze cechy zdrowotne olejku eukaliptusowego:

Uszkodzenia skóry: Olejek eukaliptusowy znakomite cechy antyseptyczne, zwalczające rozwój bakterii. Wykorzystanie w postaci aerozolu pozwala utworzyć korzystne zabezpieczenie rany i stworzenia wydajnej bariery ochronnej. Z tego powodu olejek eukaliptusowy jest dość użytkowany podczas leczenia ran, owrzodzeń, oparzeń oraz rozcięć i otarć. Stanowi również szczególnie cenny różnorodnych maści na ukąszenia i użądlenia owadów. Oprócz nieprzeciętnych zdolności kojenia pozwala bronić otwartą ranę lub podrażnienie skórne przed rozwojem infekcji.

Problemy z oddychaniem: Olejek eukaliptusowy znakomicie sprawdza się w trakcie leczenia wielu dolegliwości układu oddechowego, a w szczególności kaszlu, kataru, bólu gardła, astmy oraz zapalenia oskrzeli i zapalenia zatok. Pozwala także złagodzić przekrwienie błony śluzówki nosa. Olejek eukaliptusowy cechuje naturalne działanie przeciwbakteryjne, antygrzybiczne, antywirusowe, przeciwzapalne, co czyni go wyśmienitym elementyem przeróżnych leków niwelujących problemy z oddychaniem.

Niektóre badania pokazały wysoką przydatność olejku w leczeniu wirusowego zapalenia zatok. Pacjenci cierpiący na tę przykrą przypadłość po wykorzystania leku z eukaliptusem wykazywali znacznie szybszą poprawę i lepiej wychodzili z choroby. Jednym ze sposobów na problemy z bólem gardła jest z kolei regularne używanie płukanek z zawartością olejku eukaliptusowego, a także ciepłej wody.

Astma jest nad wyraz uciążliwą chorobą układu oddechowego, która dotyka dużo milionów ludzi na całym świecie. Co prawda istnieją liczne sposoby jej leczenia, jednak jednym z bardziej naturalnych jest użycie olejku eukaliptusowego. W tym celu starczy regularnie wmasowywać ok. 1-3 kropel w skórę na klatce piersiowej. Szczególnie charakterystyczny i kojący zapach pozwala uspokoić błonę śluzową gardła i finezyjnie powiększyć naczynia krwionośne, ułatwiając dotarcie obszerniejszej ilości tlenu do płuc. Olejek eukaliptusowy pozwala zatem zredukować objawy astmy i wyraźnie zwiększa komfort oddychania.

Zmęczenie psychiczne: Jednym z częściej występujących przyczyn, dla których dużo osób sięga po olejek eukaliptusowy jest miły efekt orzeźwienia i odświeżenia. Pozwala on efektywnie pobudzić pracę umysłu i niwelować uczucie zmęczenia. Oprócz zwalczania ospałości umysłowej oraz przywracania energii może stanowić sprawne wspomaganie podczas leczenia stresu, a nawet niektórych zaburzeń psychicznych.

Oprócz zmęczenia psychicznego olejek eukaliptusowy świetnie sprawdza się w procesie pobudzenia energiczności umysłowej i zwiększenia przepływu krwi do mózgu. Te szczególnie cenne parametry zapewnione są dzięki rozszerzaniu naczyń krwionośnych, a tym samym powiększeniu przepływu krwi i rozszerzeniu jej cyrkulacji. Obszerniejsza liczba krwi w mózgu oznacza ulepszone dotlenienie i odżywienie, a tym samym pokaźniejszą moc jego pracy. Olejek eukaliptusowy jest z tego powodu powszechnie wykorzystywany jako naturalna forma rozszerzania zdolności uczenia przez aromaterapię. Przypuszcza się zatem, iż istnieje dodatnie korelacja pomiędzy zastosowaniem olejku eukaliptusowego, a powiększoną intensywnością funkcji mózgu.

Bóle mięśni: Olejek eukaliptusowy wyśmienicie sprawdza się na bóle stawów i mięśni. Wmasowywanie go w powierzchnię skóry pomaga znosić stres i napięcie. Eteryczny olejek eukaliptusowy wykazuje naturalne działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne, z tego względu zalecany jest dla pacjentów cierpiących na reumatyzm i lumbago oraz z naciągniętymi więzadłami i ścięgnami, sztywnością mięśni, bólami nerwowymi, a także zwłóknieniami. Najkorzystniejsze efekty przynosi regularnie wmasowywany okrężnymi ruchami w problematycznych obszarach ciała.

Opieka stomatologiczna: Olejek eukaliptusowy to zupełnie naturalny, a co ważne, sprawny środek pozwalający likwidować płytkę nazębną, leczyć zapalenie dziąseł, a także innych infekcji jamy ustnej. Ze względu na swoje właściwości bakteriobójcze jest powszechnie używany jako aktywny w płynów do płukania ust, past do zębów i innych środków utrzymania higieny jamy ustnej.

Wszawica: Ze względu na należycie znane właściwości odstraszające może być z powodzeniem użytkowany jako naturalny pestycyd, używany również jako naturalny środek leczenia wszawicy. Niektóre z chemicznych metod leczenia z wszy mogą być bardzo silne i zgubne dla włosów, jak w dodatku dostarczać wielu niebezpiecznych komponentów, które po aplikacji wchłaniają się poprzez skórę do organizmu. Zastosowanie kilka kropli olejku eukaliptusowego w celu porażenia wszy wydaje się pokaźnie ulepszonym i mniej szkodliwym rozwiązaniem.

Zarazki jelitowe: Olej eukaliptusowy to naturalny środek do odrobaczania i może być stosowany do usuwania bakterii z jelit. Badania wykazały,odpowiednio spożywany olejek może zniwelować działanie wielu bakterii, drobnoustrojów i pasożytów, które mogą pojawiać się w różnych częściach ciała, w szczególności obszarach wrażliwych, takich jak jelita.

Pielęgnacja skóry: Olejek eukaliptusowy używany miejscowo sprawdza w leczeniu zakażeń skóry. Przyśpiesza jej regenerację i zagwarantuje szybszą odbudowę jej struktury. Głównym jego zadaniem jest ochrona przed infekcjami, a także zachowanie zdrowego i świeżego wyglądu.

Cukrzyca: Spożywanie olejku eukaliptusowego pomaga kontrolować poziom cukru we krwi, dzięki czemu wspomaga on leczenie diabetologiczne. Jego naturalne atrybuty rozszerzające naczynia krwionośne pozwalają zwiększyć krążenie krwi w całym organizmie, a chorzy na cukrzycę nieraz cierpią z powodu braku trafnej cyrkulacji, prowadzącej choćby do amputacji albo śmierci. W związku z tym, warto regularnie stosować olejek eukaliptusowy do masażu ciała oraz inhalować jego opary.

Gorączka: Olej eukaliptusowy może być użytkowany do naturalnego leczenia gorączki i zmniejszenia temperatury ciała. Z tego powodu jednym z bardziej modnych nazw tego składnika naturalnego jest "olej na gorączkę". W celu lepszego działania niejednokrotnie łączy się go z olejkiem z mięty pieprzowej, a następnie rozpyla na ciele chorego.

Pozostałe, najpopularniejsze zastosowania olejku eukaliptusowego:

Odświeżacz powietrza: Antyseptyczne i orzeźwiające atrybuty olejku użytkowane są niejednokrotnie do odświeżania powietrza w pomieszczeniach, również szpitalnych. Olejek eukaliptusowy neutralizuje bowiem bakterie i zarazki z powietrza, utrzymując środowisko pomieszczeń w należytej czystości i sterylności.

Mydła: Olejek eukaliptusowy jest częstym elementyem różnorodnego rodzaju mydeł, detergentów i innych środków czystości. Wykorzystuje się go ze względu na wyjątkowo przyjemny i odświeżający aromat, zapewniający poczucie czystości, a także wykazujący się właściwościami antybakteryjnymi, a także antyseptycznymi.

Gruźlica i zapalenie płuc: Naturalny olejek eukaliptusowy uznany jest przeważnie ze względu na swoje cechy w zakresie zwalczania wirusów i bakterii. Użytkowany do smarowania skóry ciała w okolicach klatki piersiowej i przyjmowany wziewnie może łagodzić liczne objawy i dolegliwości układu oddechowego, w szczególności przyczyniając się do łagodzenia skutków gruźlicy, oczyszczania płuc i zniżania stanów zapalnych.

Płukanie jamy ustnej: Jak wcześniej wspomniano olejek eukaliptusowy jest podstawowym składnikiem wielu past do zębów i płynów do płukania ust. Dotychczas przeprowadzono wyraźną liczbę badań potwierdzających jego wysoką sprawność w zwalczaniu drobnoustrojów. Udowodniono, że olejek eukaliptusowy pozwala produktywnie wzmocnić ochronę i powstrzymać rozwój bakterii, powodujących liczne dolegliwości i choroby w organizmie.

Sauna: Olejek eukaliptusowy jest użytkowany w trakcie różnego rodzaju zabiegów SPA. Stosuje się go jako dodatek do wody w trakcie kąpieli czy inhalujący środek do sauny. Z większości właściwości olejku można korzystać jednocześnie dzięki aplikacji miejscowej, jak i wdychania oparów czy też bezpośredniego spożycia. Niezwykle popularnym zastosowaniem olejku jest aromaterapia.

Wciąż istnieje dużo nie do końca zbadanych obszarów działania olejku eukaliptusowego, dlatego nie należy bezgranicznie ufać wszystkim doniesieniom na temat jego działania. Pokaźne nadzieje integruje się jednak z jego zastosowaniem w przypadku leczenia alergicznego kataru siennego, trądziku, endometriozy czy wirusa opryszczki.

wykorzystanie olejku eukaliptusowego w aromaterapii stale rośnie i zwiększa swoją popularność. Ten nieszablonowy składnik naturalny niezwykle należycie łączy się z wieloma innymi eterycznymi olejkami naturalnymi, w szczególności z olejkiem z tymianku, rozmarynu, majeranku, lawendy, cedru i olibanowym (kadzidłowcem).

Olejek eukaliptusowy przyjmowany w nadmiarze i w niewłaściwy sposób może jednak działać toksycznie i przynosić pewne niebezpieczeństwo dla zdrowia. Może też negatywnie oddziaływać na inne zabiegi medycyny naturalnej, zakłócając ich procesy lecznicze.

na dodatek, niektórzy ludzie wykazują wysoką wrażliwość alergiczną i praktycznie nie akceptują olejku. Może on wówczas wywoływać wyjątkowo uciążliwe i niebezpieczne zapalenie skóry. Dlatego przed rozpoczęciem dynamicznej terapii przy jego użyciu za każdym razem warto skonsultować się z lekarzem i wykonać trafny test antyalergiczny.

TEST ALERGICZNY


Zanim zastosujemy olejek eterycznych na skórę powinniśmy przeprowadzić test alergiczny. Do tego celu przygotowujemy mieszankę testową. Wystarczy skonsolidować łyżkę oleju roślinnego kosmetycznego albo na przykład oliwy z oliwek, oleju kokosowego z 1-2 kroplami olejku eterycznego który wybraliśmy. Na wewnętrznej części zgięcia łokcia, należy rozprowadzić na skórze niewielką ilość przygotowanej mieszanki testowej. Jeżeli w okresie doby po zastosowaniu/nałożeniu mieszanki testowej nie wystąpi reakcja alergiczna (zaczerwienienie swędzenie lub pieczenie skóry) ten olejek można stosować w kontakcie z naszą skórą. Wyznaczone jest przeprowadzenie takie próby dla każdego wybranego olejku który zamierzamy stosować na skórę. U osób o wrażliwej skórze bezpośrednio po nałożeniu mieszanki testowej może wystąpić uczucie pieczenia albo mrowienia skóry. Jeżeli minie po kilku minutach podobnie zachowa się nasza skóra w sytuacji późniejszego wykorzystania.


WARUNKI PRZECHOWYWANIA NATURALNYCH OLEJKÓW ETERYCZNYCH

-należy przechowywać w temperaturze pokojowej w oryginalnym opakowaniu - buteleczce najlepiej -umieszczonej w załączonym kartoniku.

-każdorazowo po użyciu należy skrupulatnie zakręcać buteleczkę.

-olejki koniecznie przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci!!

-najlepiej w ciemnym i chłodnym miejscu bez dostępu światła.

-niekorzystne są zmiany temperatury przechowywania olejków eterycznych.

-olejki można przechowywać w lodówce jednak nie należy ich zamrażać.

informacje O JAKOŚCI OLEJKÓW AROMATIKA

OLEJKI ETERYCZNE AROMATIKA, to 100% naturalne olejki eteryczne pochodzące z wielu krajów i stref klimatycznych Świata. Są pozyskiwane przez destylację, ekstrakcję, lub tłoczenie na zimno. W ich składzie pozostają naturalne substancje wchodzące w skład ascetycznca roślinnego z jakiego zostały pozyskiwane. Olejki Aromatica nie są rozcieńczane ani nanoszone na inne oleje. Nie zawierają barwinków, konserwantów ani nienaturalnych dodatków. Kolor, Gęstość i aromat to atrybuty zmienne i zróżnicowane dla najróżniejszych rodzajów olejków eterycznych.

Olejki eteryczne i oleje kosmetyczne AROMATIKA, mają atesty jakości. Ich jakość jest badana poprzez Ukraiński Instytut Zdrowia i Urody w Kijowie, a także przez naukowców w Polsce. Na Ukrainie oryginalne olejki AROMATICA można nabyć w aptekach

Producent:

Aromatika Ukraina.

Dane oraz specyfikacja:

Ranking ofert - najlepsze promocyjne ceny 2017

  • Olejek Eteryczny Eukaliptusowy 10ml (sklep Aram Natura)
    11,99 zł Sklep Aram Natura
    Przejdź do sklepu

W naszym rankingu znajduje się 1 promocyjnych ofert w cenie 11,99 zł.

Opinie i recenzje użytkowników

Dodaj opinie lub recenzję dla Olejek eteryczny eukaliptusowy - 10 ml. Twój komentarz zostanie wyświetlony po moderacji.

Produkty powiązane

Inne w kategorii Olejki eteryczne